Leczenie zębów w narkozie u wielu pacjentów rodzi szereg pytań i wątpliwości. Zastanawiają się oni, czy jest to bezpieczne dla ich zdrowia, jak wygląda zabieg w znieczuleniu ogólnym a także kiedy można z niego skorzystać? Dziś odpowiadamy na te pytania.
Narkoza to inaczej znieczulenie ogólne. Polega na podaniu pacjentowi dożylnie lub wziewnie środka, który prowadzi do wyłączenia jego świadomości i wprowadza go w stan uśpienia. Dzięki temu pacjent nie odczuwa bólu i nie stresuje się zabiegiem u dentysty.
Narkoza często okazuje się jedynym wyjściem dla osób niepełnosprawnych, w szczególności tych, z którymi kontakt jest utrudniony. Powód? Ich reakcje na zabieg mogą być różne. Co więcej, trudno wytłumaczyć im konieczność wykonania zabiegu, czy – już w trakcie leczenia – konieczność trzymania otwartych ust przez długi czas. Narkoza pozwala przeprowadzić zabieg bezpiecznie i bez stresu.
Narkoza stosowana jest również w przypadku skomplikowanych zabiegów, związanych z usuwaniem dużej ilości zębów lub też wymagających interwencji chirurga, np. przy usuwaniu zatrzymanych ósemek.
Leczenie w znieczuleniu ogólnym niekiedy stosuje się również u osób panicznie bojących się dentysty.
Narkoza stanowi spore obciążenie dla organizmu. Co więcej, zawsze jest obarczona ryzykiem, gdyż u pacjenta mogą występować alergie oraz zmiany chorobotwórcze, o których nawet on sam nie wiedział, a które wykluczają możliwość zastosowania znieczulenia ogólnego.
W przypadku zabiegów stomatologicznych zalecane jest korzystanie z tradycyjnych metod znieczulania. Osoby, które zdecydują się na narkozę, powinny zachować szczególną ostrożność, a na zabieg zgłaszać się wyłącznie do odpowiednich jednostek – szpitali czy specjalistycznych ośrodków.
tel. 12 655 15 96
dentalsokol@gmail.com
pon.– pt. 900 – 2000
sobota 1000 – 1400