Jak będę u dentysty, zapytam go o dobry płyn do płukania jamy ustnej. Przy następnej wizycie dowiem się, ile kosztowałoby mnie wybielanie zębów. Taką listę układamy sobie w głowie przed wizytą w gabinecie stomatologicznym, a potem siadamy na fotel i o wszystkim zapominamy. O co warto zapytać swojego dentystę podczas wizyty?
Część osób do dentysty wybiera się dopiero wtedy, gdy już coś boli lub gdy ubytek w zębie staje się widoczny. Niestety większość uszkodzeń w swojej początkowej fazie jest dostrzegalna tylko dla specjalisty. Właśnie dlatego raz na pół roku warto udać się na wizytę kontrolną i zapytać o stan uzębienia. W końcu ubytki znacznie łatwiej i szybciej leczy się zawczasu.
Każdemu z nas zależy nie tylko na zdrowych, ale też pięknych zębach: równych, białych, bez przebarwień. Jeśli już przyszliśmy wyleczyć ubytek, zapytajmy, czy nie warto byłoby pozbyć się kamienia nazębnego (w końcu to w nim gromadzą się niebezpieczne dla zębów i dziąseł bakterie). Podczas wizyty warto zapytać również o zabiegi rekomendowane, takie jak wybielanie, aparat nazębny czy, jeśli jakiegoś zęba nam brakuje, proteza.
Czasem do dentysty wybieramy się z niewielkim ubytkiem, a okazuje się, że natychmiastowego leczenia wymagają jeszcze dwa inne zęby. W efekcie zamiast jednej wizyty czekają nas trzy lub nawet więcej. A to z kolei oznacza znacznie większy wydatek. Lepiej zaplanować go wcześniej w swoim domowym budżecie.
Jeśli wizyta w gabinecie stomatologicznym kończy się na usunięciu zęba lub jego wyleczeniu, doskonale wiemy, że nie należy jeść i pić przez najbliższą godzinę. Co jednak jeśli wybielaliśmy zęby lub też postanowiliśmy założyć aparat? Warto poznać wszystkie środki ostrożności, jakie należy zastosować, by efekty leczenia utrzymywały się jak najdłużej.
Na stan naszego uzębienia wpływ ma wiele czynników. Jeśli zatem chcemy jak najdłużej cieszyć się pięknym uśmiechem, zapytajmy dentystę o podstawy pielęgnacji zębów, a zatem:
tel. 12 655 15 96
dentalsokol@gmail.com
pon.– pt. 900 – 2000
sobota 1000 – 1400